Proč plavat s dětmi?

Kojenecké plavání je jednou z prvních sportovních a společenských aktivit, které mohou rodiče s dítětem podnikat. I když jsme zvyklí používat název "plavání" kojenců, nejde vůbec o to naučit kojence plavat. U nejmenších dětí jde především o radostnou hru rodičů s dětmi ve vodě s využitím kladného vztahu k vodnímu prostředí, ve kterém se vyvíjelo v nitroděložním životě. Plavající děti jsou v porovnání s dětmi, které neplavou, prokazatelně otužilejší - zdravější, lépe se vyvíjejí po psychomotorické stránce, jsou pohybově zdatnější, bystřejší, vnímavější, lépe jí i spí, trpí méně bolestmi bříška v důsledku odcházení střevních plynů. Kojenecké plavání v kombinaci s rehabilitací dosahuje velmi dobrých výsledků při léčení tělesně postižených dětí, kojenců s lehkými odchylkami psychomotorického vývoje nebo lehkými mozkovými dysfunkcemi a s chronickým onemocněním horních cest dýchacích.

Děti se na pohyb ve vodě v těsné blízkosti rodičů těší a svou radostí je motivují k pestřejší a bohatší péči. Tím vzniká silnější citové pouto a důvěra mezi dítětem a rodičem. Hlavním cílem našeho klubu je vytvořit u dětí kladný vztah k vodě a postupné osvojování základních plaveckých dovedností jako jsou: rovnováha ve vodě / vznášení / splývání, potopení / potápění, plavecké dýchání, pády a skoky do vody,sebezáchrana, základy záběrových pohybů a rozvoj pocitu vody. Všechny tyto dovednosti se samozřejmě nacvičují vždy formou hry, většinou za doprovodu říkanek, básniček a písniček.

Hledáte plavání kojenců, batolat, předškolních a školních dětí a jste z Klánovic, Úval, Újezda nebo jiné blízké lokality?

Naše nové plavecké centrum, které splňuje nejpřísnější hygienické normy, je určeno pro výuku plavání dětí od nejmenších miminek (vanové plavání) až po děti do cca 6 - 7 let.

Při výuce plavání nejmenších miminek do 6 měsíců věku se řídíme vyhláškou č. 238/2011 Sb., která stanovuje pravidla pro plavání kojenců mladších 6 měsíců a neumožňuje účast těchto dětí ve skupinové výuce na bazénu.

V souladu s touto vyhláškou u nás "plavou" nejmenší miminka pouze ve speciální vaně, kde se pro každého plaváčka napouští pitná voda bez jakékoliv chemické úpravy. Ve vaničce plave vždy jen jedno dítě, instruktor i rodič musí být vně vany. Tímto opatřením dodržujeme předepsané hygienické normy a neohrožujeme tak zdraví Vašeho miminka.

Pro děti od ukončeného 6. měsíce do cca 6 - 7 let probíhá skupinové výuka v bazénu 8 x 4 m s vodou teplou 32° C. Délka výukové lekce je 30 minut.

Starší děti pokračují ve výuce v klasickém 25m bazénu v Čelákovicích (viz. plavání Čelákovice).

Náš tým instruktorek se na Vás těší a nabízí profesionální a vstřícný přístup při výuce Vašich dětí.